Баскетбольны Варонеж-СКІФ прайграў Ладазе

Падапечныя Вадзіма Буракова саступілі пецярбургскай камандзе з лікам 54:71.

Баскетбалісткі «Варонежа-СКІФ» пацярпелі паразу ад «Ладагі» у матчы рэгулярнага чэмпіянату Суперлігі з лікам 54:71 у аўторак, 12 сакавіка. Варонежская каманда прайграла тры перыяды і адзін звяла да нічыёй.

Госці дапусцілі некалькі неабавязковых памылак у пачатку матчу. Пасля страт мяча Кацярынай Нечепаевой і Марыяй Кароўкін падапечныя Вадзіма Буракова двойчы прапускалі. Пасля недакладнага кідка варонежскай баскетбалісткі гаспадыні пляцоўкі давялі лік да 6: 0. Паступова госці змаглі супакоіцца і пачалі набіраць ачкі. Гульня была сумбурнай - абедзве каманды здзяйснялі шмат промахаў. «Ладага» рабіла гэта радзей і да вялікага перапынку вяла ў 14 ачкоў.

У другой палове матчу «Варонеж-СКІФ» здзяйсняў менш памылак і трэцюю чвэрць звёў да нічыёй. А ў заключным перыядзе гаспадыні пляцоўкі пісьменна абараняліся і давялі сустрэчу да перамогі.