Варонежскія баскетбалісткі выйгралі ў клуба з Растова

«Варонеж-СКІФ» перамог «Растоў-Дон-ЮФУ» з лікам 80:71.

Баскетбалісткі «Варонежа-СКІФ» перайгралі «Растоў-Дон-ЮФУ» ў матчы Суперлігі з лікам 80:71 у чацвер, 19 сакавіка. Падапечныя Вадзіма Буракова замацаваліся на пятым месцы ў турнірнай табліцы.

Варонежская каманда добра пачала сустрэчу і стала нарошчваць перавагу. Аднак апошнія дзве хвіліны стартавага перыяду гаспадыні пляцоўкі правалілі. Госці закінулі трехочковый, а потым рэалізавалі чатыры штрафных і выйшлі наперад. У другой чвэрці ва ўпартай барацьбе падапечныя Вадзіма Буракова вярнулі сабе мінімальную перавагу і сыходзілі на вялікі перапынак пры ліку 40:39.

Пасля перапынку падапечныя Вадзіма Буракова перагульваць аднаго з лідэраў Суперлігі. «Варонеж-СКІФ» выйграў трэці і чацвёрты перыяды з сумарным перавагай ў восем ачкоў.