Варонежскі Факел перамог Іжэўскі клуб у Турцыі

Сіне-белыя выйгралі ў «Зеніта-Іжэўска» з лікам 1: 0.

Футбалісты «Факела» перайгралі «Зеніт-Іжэўск» у спарынгу на зборы ў Турцыі з лікам 1: 0 у чацвер, 26 сакавіка. Матч апынуўся азмрочаны траўмай Дзмітрыя Мичуренкова. Нападаючы сіне-белых пашкодзіў галенастоп.

«Факел» забіў хуткі гол у выніку рыкашэту. Абаронца Іжэўскам каманды так падставіў нагу пад ўкід з аўту, што мяч апынуўся ў Аляксея Турика, які галавой адкрыў лік. Андрэй Мурнин мог павялічыць перавагу Варонежцаў, але трохі недакладна прабіў са штрафнога. А на 32 хвіліне Турик прамахнуўся міма далёкага кута з межаў штрафной плошчы.

У другім тайме «Факел» меў больш галявых момантаў. Некалькі з іх не рэалізаваў Вячаслаў Сушкіна. Найлепшы шанец вызначыцца ён выпусціў, прабіўшы ць брамніка пасля пасу Аляксандра Васіленка.